Zkušenosti s pásovym oparem??

Otázku položila: petulinkaa13 9.6.2010 11:58

Holky kdo máte zkusenosti s touto ohavnou infekcí?? mam jí od pulky bricha pod prsy az do pulky takovy pulkruh,dostavam do toho krece,píchaní,hruza...dostala jsem masticku,kterou mi museli v laborce namíchat,která je protizánetlivá a vysusuje vic nez zinková mas,chci se zeptat,mazu se 2x dene,za jak dlouho mi zmizí ten opar? nebo se alespon vysuší??? díky moc všem :-)) už bych se toho chtěla zbavit...

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Staženo z internetu:

    * První fáze – únava, teplota, svědění a výsev puchýřků za přítomnosti bolesti. V tomto období je nutné lékařské vyšetření, které vyloučí či potvrdí diagnózu. Lékař předepíše antivirové léky (např. aciklovir, valaciklovir), podávají se v tabletách, při silně oslabené imunitě nebo těžkém průběhu i formou infuzí, které jsou mnohem účinnější. Na kůži posetou puchýřky se aplikuje tekutý pudr nebo zinkový olej. Ten pomáhá zasychání puchýřků, jejich svědění, a také ničí viry obsažené v jejich tekutině. Vhodné je překrýt postižené místo suchým obvazem, aby nedošlo k přenosu infekce na druhé osoby. Léčba musí být zahájena do 72 hodin od prvotních příznaků, aby byla co nejúspěšnější a nedošlo ke komplikacím. První fáze trvá zhruba týden.

    * Druhá fáze – zasychání puchýřků a vytváření strupů. Pokud je léčba zahájena včas, puchýřky asi po týdnu začínají zasychat a vytvářet stroupky. V tomto stádiu se přechází od pudrů a tinktur k aplikaci protizánětlivých mastí, aby se stroupky dobře hojily, kůže byla vláčná a po odloupnutí nezůstaly jizvy. V této době se už místo s výskytem zasychajících puchýřků nemusí překrývat, ba naopak, je lépe nechat je vzdušné. Stroupky se odlupují v rozmezí asi dvou týdnů.

    * Fáze rekonvalescence – nastává po odloupnutí stroupků. V této době je vhodné kůži zvláčňovat, promazávat a hydratovat, aby se vrátila k normálu. Nikdo jistě nestojí o nehezké jizvy. Není to jen estetický problém, ale jizvy jsou i nadále bolestivé. Může se podávat i nějaký doplňěk stravy k posílení imunity nebo vitamín C.

    Pásový opar se léčí asi měsíc, je to však individuální. Záleží i na místě, které je postižené. Během léčby se podávají léky od bolesti (analgetika), aby se pacientovi, co nejvíce ulevilo. Komplikované případy se léčí v nemocnici, většinou na infekčním oddělení.

  • Já kdysi měla pásovej opar... dost rozlezlej.. po zádech až do předu na břicho a část prsou.. nic příjemnýho. Taky jsem vyfásla mastičku a antibiotika. Poležela jsem si doma dva měsíce.. hrůza.. pak jsem ještě nějaký ten čas nesměla sportovat, aby se to nevrátilo. A do dneška mám takové dvě malé jizvičky :(

  • mě k tomu ještě píchali každý den vitamín B, ale nevím který, byla to růžová bolestivá injekce, ale po ní se to hojilo velmi rychle, po týdnu jsem měla pokoj...a samo mastička...

  • Mě taky píchali B12 jako mysici a taky mi celkem brzo opar ustoupil.Pozor na sluníčko,dokud to úplně nezahojíš,tak se neopaluj,mohly by Ti zůstat tmavé jizvy.
    Jinak pásový opar bývá pěkná potvora,občas se můžou objevit bolesti nebo třeba brnění v místě toho oparu i dobu po zhojení.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 80 461 otázek, kterým se dostalo 272 336 odpovědí a 410 237 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist