navštívili jsme porodnici kde jsem se rozhodla rodit :-)

Tak s manželem máme zasebou prohlídku porodnice kterou jsme si vybrali kde se narodí Anežka :-) Naštěstí tam zrovna nebyl žádný porod,takže asistentka na nas mela klídek a byla to parááda :-) ukázala nám uplně všechno,vše popsala naprosto výborne,ochotně,co budu potřebovat,co nebudu jak to bude probíhat od příjmu no proste super,strávili jsme tam hodku a bylo to opravdu zajímave.Pro malou si nemusim brát vubec nic,pro me v podstate taky ne,akorat balení jednorýzovych kalhotek ( kdyby byla nouze) jinak mají jejich a vložky mají taky,já jen noční košili,župan,pantofle a hygienu pro sebe :-) popsala nám kdo všechno je přítomen u porodu a manžel byl nadšený taky,ale nejvíce z jedné věci,až se malá narodí,odnesou jí o kousek dál kde jen narychlo udelaji základ a pak mi malou přinese přímo manžel behem par minut a hned se přikládá k prsu :-) po porodu maminky zůstavaji 5 dní kde se vše řádně nauci,kojení,mytí proste vse s velkou ochotou nauci a vysvětlí,bylo zajímave vše videt,videt kde budu rodit,kde budu mít velké bolesti :-D ale mam z toho strasne hezky pocit a tesim se tam moc a moc :-) doufam,že se pojistovny vzpamatují a budu mít čest rodit v Rokycanské porodnici :-) věřím,že ano :-)
10.11.2012 21:16:03
Emoce:
Komentáře:
  • Bývalá uživatelka #92984 17.2.2015 7:49

    Maminka sice nejsem a šiju spíš na dospělé... ale když zagooglíš, tak ti vyjede bžilion návodů a střihů, např. docela pěkně vypadá tenhle: http://www.sijtesnami.cz/2012/10/teplacku-neni-nikdy-dost/
    Jestli tápeš se střihem, tak zajdi někam do knihovny a půjč si tam časopis Burda, tam jsou přímo papírové střihy, podle kterých to jen obkreslíš na látku (asi v tom budeš muset chvíli lovit, ale dětských střihů tam bývá taky dost).
    Na tepláčky jsou dobré pružné úplety, když řekneš v látkách, že chceš látku na tepláčky, tak ti určitě rádi poradí ;-)

  • Bývalá uživatelka #18914 17.2.2015 8:06

    na tepláčky se přímo prodává teplákovina - může být tenká nebo pro chladnější dny i zateplená.
    tepláky šiju podle kalhot, co prckovi sedí obkreslím střih. https://www.womenzone.cz/denicky/whitehorse/zapisek/86064
    látky obecně by spíš měly být bavlněné,které dobře sají a nezpůsobí alergii-vyrážku.
    Burda střihy jsou fajn,ale v časáku jich v potřebné malé velikosti vždy dostatek není a dětské speciály jsou 1-2x do roka a já tam marně hledala bundu a pěkné kalhoty. nakonec sem koupila zlevněnýs třih, kde je návod na bundu,v estu, kalhoty, mikinu ... takže možnás epodívat i v galanteriích, zda tam nem,ají kusové střihy (jiné značky než budra - ty jsou dost drahé - ks od 90Kč výše).

  • babillage 17.2.2015 8:36

    whitehorse koukala jsem na ty kalhoty z tveho dennicku... Ta posledni fotka... jaky mas stroj? To je delano overlockem nebo dvoujehlou na sicim stroji?

  • Bývalá uživatelka #18914 17.2.2015 8:55

    Mam i overlock,tim je delany lemovani misto entlu a zastrihavani- usnadneni prace,ale to ozdobné prošití z licu je dvojjehlou,na to by musel byt coverloick;-)

  • marketaj 17.2.2015 9:00

    Jinak misto Burdy bych doporucila casopis ottobre, jsou tam supr strihy a nejsou to tuctovky :-)

  • Bývalá uživatelka #149043 17.2.2015 10:55

    http://www.mimibazar.cz/navod.php

  • babillage 17.2.2015 11:19

    whitehorse dekuji. mam 30lety overlock (ale funguje krasne!), tak jsem sondovala zda to neni nejakym novejsim typem overlocku, co umi i horem-spodem kryci stehy a tak.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.