Byla jsem na vyšetření: Speciální vyšetření

2.2.2018

A jak vyšetření dopadlo?

Tak jsem absolvovala sérii vyšetření na revmatologii a zároveň krevní odběry, které by se hravě srovnaly s odběry na prvotrimestrálním vyšetření. Výsledek? Dle slov doktorky poměrně akutní hypovitaminóza, hypokalcemie a velký nedostatek vit. D, dále proděláná plicní infekce a pak ještě něco, po sdělení té informace o plicní infekci jsem přestala vnímat a vzpomněla jsem si na říjen, kdy mi doktorka řekla, že mám asi nejspíš zánět průdušek a CRP nějakých 38...

Takže jsem začala zobat vitamíny, s malým baštíme oba Vigantol a výsledky se dostavily poměrně brzy. Klouby přestaly bolet, už opět můžu fungovat normálně, ale stačí pár dnů vynechat a je to zpět. Doktorka řekla, že jsem to podchytila za minutu dvanáct.

Jinak tedy doporučuji revmatologické centrum ISCARE v Praze. Mají tam vstřícnosti paní doktorku a ještě bombastickou sestřičku :-D kromě toho, že mě objednala během pár dni na příjem (hlídala mi sama zrušené termíny pacientů), tak mě ještě oslovovala buď paní magistro, což je docela psycho slyšet to nahlas nebo Haničko, což je moc milé a naposledy mi tak říkal můj pediatr :-D Když mi řekla, že půjdu místo Honzíka, s udiveným výrazem jsem se ptala, zda jim sem chodí i děti? Načež mě místo již zmíněného “paní magistro” oslovila “Haničko” a dodala, že Honzíkovi je už nějakých 40 let :-D

04.02.2018 8:58:42
Komentáře:
  • Bývalá uživatelka #138239 4.2.2018 9:22

    Tak hlavně,ať už Ti je líp!

  • Bývalá uživatelka #80719 4.2.2018 9:41

    Tak aspoň, že víš, že Honzíkovi je 40 :-D:-D:-D:-D

    At je brzo líp...

  • terryk 4.2.2018 10:57

    Ty brďo, začínám mít silné podezření, zda podobný (byť o hodně menší) problém náhodou nemá každá vykojena a zimou a dítětem zmořená matička:-) možná by matky po půl roce od porodu měly preventivně chodit na podobná vyšetření:-)

  • Katerina.Klim 4.2.2018 11:01

    Nemyslela tou plicni infekci plicni chlamydie? Mne takhle zjistili jednou na nefrologii na odberech, ze jsem je mela..

  • Bývalá uživatelka #174459 4.2.2018 11:16

    terryk presne to me napadlo...ono nedostatek vitaminu se pak podepisuje i na psychice...atp...zima je proste v tomto hodne blba
    samosonoh snad ti vitaminy pomuzou...! co mam zkusenost, tak nejlepe pomahaji nesynteticke vitaminy, akorat tam clovek jen odhaduje, kolik toho do sebe dostane...

  • terryk 4.2.2018 12:14

    kurkovalu: právě. A když k tomu pripoctu těhotenství, kojení, problémy s příjmem potravy, atd, tak mi vychází, že každá z nás bude mít větší nebo menší problém s nedostatkem vitamínů a kalcia.

  • Bývalá uživatelka #174459 4.2.2018 13:07

    terryk presne
    samsonoh jeste dodam, ze vapnik se vstrebava hlavne, pokud mas dostatek horciku...cili suplementovat ideal i horcik...bez nej se nevstrebava...ja prave horcik beru...resp. na sebe mazu :D prtz jsem biopinda, co do vseho vrta a hleda na vsem vic no :D takze na sebe placam horcikovy olej

  • Bývalá uživatelka #8922 4.2.2018 13:24

    No, hurá! Konečně víš, co to je. Jsem ráda, že je poměrně snadné řešení a že ti vitamínky pomohly. Tak hlavně nevynechávej ;) Já zatim beru Chytré miminko, tak doufám, že je tam všechno, co má být. Jo a 4 vitamíny jsem dala manželovi, když měl horečku, v domění, že je to paralen :-D Už se to kojení na mě podepisuje :-D

  • samsonoh 4.2.2018 14:32

    terryk kurkovalu ano holky, taky si to myslím, na někom se to prostě podepíše víc a na někom méně. Ale když si vlastně vezmete, kolik toho z vás MM vytáhne, aby dítě dostalo vše, co potřebuje, tak je to naprosto jasné, že k něčemu takovému musí dříve či později dojít. Jen jsem ráda, že to není nic horší a “jen” tohle :-) Ale už jsem byla vážně jako babička o berličce :-)
    katerina.klim na ty mi brali taky odběry, ale to vyšlo negativně. Ještě boreliozu, protože tam jsem měla zvýšené hodnoty, ale ta není aktivní. Protilátky tam jen zůstaly z prodělané boreliózy v 15 letech.

  • samsonoh 4.2.2018 14:34

    Minu terryk kurkovalu určitě něco berte holky, cokoliv, protože je to lepší, než si zadělat na nějaké vážné problémy později.

    Kurkovalu oprav mě, jestli se pletu, ale vápník se vstřebává s vit. D, ne? Je možné že i s hořčíkem, ale o tom jsem neslyšela. Každopádně toho do sebe teď láduju dost :-)

  • Bývalá uživatelka #80719 4.2.2018 15:02

    Hani ano vapnik se vstrebava za pomoci vit.D.... O horciku jsem nikdy neslysela, ten (dle osobnich pozorovani) ma vliv na naladu, unavu, krece...

  • terryk 4.2.2018 15:16

    hiuhi, samsonoh, kurkovalu: když už vás ti holky mám, nevíte, zda po měsíční pauze můžu znovu začít brát Magnesii lactici? Brala jsem to týden v lednu po třech tabletách, možná díky tomu jsem neměla migrénu. A teď cítím, že mě zase tu a tam chytne křeč do ruky nebo nohy (což by mohlo signalizovat nedostatek hořčíku) a mám obavu, abych migrénu zase nedostala. Chodí mi jinak pravidelně jednou měsíčně jako krámy:-D

  • samsonoh 4.2.2018 17:39

    terryk proč bys nemohla? Magnesium, vápník a jiné takové jsou jako vit. C, můžeš je brát pořád (nepřehánět samozřejmě), ale ublížit ti nemůžou. Co tělo nespotřebuje, vyloučí. A magnesium, jak píše hiuhi, skutečně pomáhá od svalových křečí, pomáhá proti únavě a celkově má příznivý vliv na psychickou pohodu člověka. Takže jestli ti to pomáhá na migrény, tak bych se asi nebála brát ho preventivně. DDD jsou myslím 2 tablety za den.

  • terryk 4.2.2018 17:44

    Díky moc! Tam právě píšou, že bez porady s lékařem člověk nemá brát ty dvě až tři tablety denně dýl než týden. Ale ani slovo o tom, kdy tu terapii může sám zopakovat:-) tak to tedy zase začnu brát a uvidíme:-D

  • samsonoh 4.2.2018 17:49

    terryk co by potom dělaly ženské, které ho berou konstantně 4 měsíce a déle v těhu? :-) Víš jak, výrobce se musí něčím chránit.

  • Bývalá uživatelka #80719 4.2.2018 17:52

    terryk ja horcik beru denne uz nejakou dobu... Dle doporucene denni davky bych mela brat 2 tablety denne, bastim jich vic, (teda dokud si nesrovnam hladinku - tzn.az me prejdou krece )… pak zas zapluju na 2/den, ted jsem na 4-6 dle Intenzity kreci. ..
    Vseho s mirou a horcik muzes vklidu jist denne vkuse. V nejhorsim se z nej pos.... :-D

  • terryk 4.2.2018 17:59

    hiuhi: to mi něco připomíná:-D jak jsem ho začala brát třikrát denně, začala jsem chodit na hajzlík dvakrát denně:-D

  • terryk 4.2.2018 18:00

    samsonoh: tak ty to maj třeba kvůli tvrdnutí břicha, což je klasickej signál jeho nedostatku,navíc ho berou pod lékařským dohledem:-) ale díky, holky, jdu teda fetovat:-D

  • Bývalá uživatelka #174459 4.2.2018 19:12

    samsonoh prave horcik napomaha spravnemu metabolismu vapniku tez, nejenom D, to je na vstrebani, ale ja se pohybuju na strankach, kde neresi jen jakoby to vstrebavani, ale i spravnou formu prijimani toho a oneho, jak se to v tele premenuje, aby ho co nejlepe vyuzilo...horcik je jedna z latek, ktere ceske populaci hodne chybi...

  • Bývalá uživatelka #174459 4.2.2018 19:13

    Kdyby mel nekdo zajem, tak tady jsou formy Mg, ktere jsou nejlepe vyuzitelne a ktere moc ne:
    Nejlepší:
    Magnesium treonát – zatím vykzuje nejlepší schopnost proniknout do mozku s příznivě ovlivňovat kognitivní funkce, paměť, soustředění, učení.
    Magnesium taurate – nejlepší volba pro osoby, které trpí kardiovaskulárními problémy. Tento doplněk hořčíku zabraňuje arytmii a chrání srdce před poškozením způsobeným infarktem. Výrobek se snadno vstřebává a nemá projímavé účinky.
    Magnesium malate – skvělá volba pro osoby, které trpí únavou. Kyselina jablečná je důležitou sloučeninou enzymů, které hrají důležitou roli pro energii.
    Magnesium glycinate – jedna z nejvíce biologicky dostupných a vstřebatelných forem hořčíku, která navíc nevyvolává průjem.
    Magnesium chloride – obsahuje pouze 12% hořčíku. Zlepšuje funkci ledvin a zvyšuje látkovou výměnu.
    Magnesium carbonate – (uhličitan). V ČR jej naleznete např. v známé minerální vodě magnesia. Vhodný pro osoby s poruchami trávení a žaludečními šťávami. Působí alkalicky, takže u překyselení žaludku ulevuje, ale není vhodné to s ním přehánět, protože kyselé prostředí žaludku je pro trávení bílkovin nutné.
    Nejhorší formy hořčíku:
    Magnesium oxide – tento typ je nabízen ve všech lékárnách – špatně se absorbuje.
    Magnesium sulfate – jedná se o úžasného pomocníka v boji při zácpě, ale bohužel obsahuje jen malé množství hořčíku.
    Magnesium glutamate a aspartate – oboje tyto složky jsou nebezpečné, rozhodně se jim vyhněte. Aspartam je umělé sladidlo a obě tyto složky jsou neurotoxické sloučeniny, které se nevážou na jiné aminokyseliny.
    Sporné formy:
    Magnesium citrate – jeden z nejpopulárnějších doplňků hořčíku. Je levný a tělo jej snadno vstřebá. Kyselina citronová však působí jako mírné projímadlo. Tento typ je tak dobrou alternativou zejména pro osoby trpící zácpou a problémy s tlustým střevem. Lidé, kteří mají pravidelnou stolici, ne-li až příliš častou, by se tomuto složení měli vyhnout. Podle nejnovějších poznatků odborníků zabývajících se probleamtikou Mg existují názory, že tato forma také může negativně ovlivňovat ceruloplazmin, proto je lepší volit jiné formy.
    Magnesium orotate (orotát) - Je doporučován zejména pro své pozitivní účinky na kardiovaskulární systém, nicméně vysoké dávky orotátu hořčíku mohou způsobit průjem, nevolnost a břišní křeče. Opatrně musí suplement s orotátem užívat lidé s ledvinovým onemocněním. V ČR je tato forma dostupná pod SUKL registrovaným doplňkem Magnerot, který má ale bohužel velice špatné pomocné látky (cyklamát, mastek, kroskarameloza..) a nelze jej tedy doporučit z pohledu NT k užívání.

  • samsonoh 4.2.2018 21:56

    kurkovalu tak jsme zase o něco chytřejší, díky! A co ten magnesium lactici? Ten jsem tam nenašla nebo přehlédla.

  • Bývalá uživatelka #174459 5.2.2018 20:02

    Podle toho, co jsem nasla, tak magnesii lactici je nejhorsi forma dopovani horciku, proc, to bych musela vic patrat lupou v diskusich, nejspis spatna vstrebatenost, nevyuzitelnost, pripadne nevhodne aditiva...ale tak to je z pohledu non toxic zen...ty doporucuji proste vsechno jen to, co telo zvladne s naprosto top efektem vyuzit, taky konkretne na co - to je taky hlavni...
    kdyz uz jsme u tech migren, tak je asi nejlepsi ten horcikovy olej, bud levne jednodusse vyrobit nebo koupit renovality pripraveny

  • samsonoh 5.2.2018 21:34

    kurkovalu vyrobit? O tom se ráda něco dozvím :-)

  • Bývalá uživatelka #174459 6.2.2018 12:04

    Tady je navod :) je dobre pri tom dodrzovat pitny rezim :) suplementovat horcik by se melo 2-3 mesicu, pro optimalni doplneni hladiny...aby telo normalne fungovalo...:)
    Pro transdermální (kůží) aplikaci budeme potřebovat čistý prášek chloridu hořečnatého smíchaný s vodou. Aplikuje se na kůži buď potíráním, nebo formou postřiku ze spreje. Lze ho samotný přidávat i do koupelí, podobně jako epsomskou sůl. Zde ale existuje větší pravděpodobnost předávkování (větší plocha kůže, vyšší dávka). Mg olej připravíte jednoduše tak, že smícháte chlorid hořečnatý (MgCl2, hexahydrát, kupovat ve pharma kvalitě, např. na fichema.cz, cena 79kč za 400g) v dávce cca 10-12g (1pol. lžíce) s vodou (1-2 pol.lžíce), nejlépe ve skleněné nádobě, necháte krystalky rozpustit a následnou mírně olejovitou emulzí potíráte nebo postříkáte sprejem nohy (lýtka, stehna). Vyhněte se sliznicím, genitáliím, obličeji. Pokud roztok uděláte koncentrovanější, bude na těle mírně štípat a mravenčit, což ale není nežádoucí reakce.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.