Jak dospět?

Otázku položila: Anonymní uživatelka #336365 23.6. 14:05

Dobrý den,jak dospět? Bude mi 24 let a stejně si nepřipadam dospělá i přesto že žijí sama a o sebe se dokážu postarat.. pořád jsou chvíle kdy bych se schovala za mámou. Kdy se rozklepu s blbosti jak malá. Když mě rozhodí špatný prodavač v obchodě. Když má jet někam dál a nejedu protože bych litala na WC díky střevům...co s tím? Jak dospět? Jak v sobě to otočit? Díky všem..

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Bavíš se tady o emocích. Emocionálně člověk vyspěje v 35 letech. Chce to čas a nebýt na sebe jak pes. Taky jsem se takhle pod třicítkou cítila, a co jsem překročila 35, jsem emocionálně stabilnější. Opravdu neměj na sebe až tak kritický pohled, jde o vývoj.

  • To chce pracovat s psychikou a posilovat si sebevědomí. Pochválit se, když zvládneš těžkou situaci, a při nějaké další si připomínat úspěchy a to, co jsi už zvládla. Není to problém s dospělostí, ale spíš s řešením stresových a jinak nepříjemných situací.

  • syd23.6. 14:29

    Motáš do sebe nesouvisející věci.
    1) Je ti 24 = jsi dospělá, i když velmi mladá dospělá a ještě dospívat budeš
    2) žiješ sama, pracuješ a staráš se o sebe = jsi velmi dospělá
    3) Občas máš potřebu se nechat utěšit u maminky. Takový pocity jsou velmi lidský. Až budeš mít partnera, snad najdeš nějakou míru emocionální podpory u něj. Od toho partneři, mimo jiné, jsou.
    3) Nepříjemnej prodavač člověka naštve, to je jasný. Pokud se to nezvrhne ve vulgární nadávky (což se mi už taky stalo, a to se jinak považuju za velmi vyrovnanou), tak je to asi ok. Emocionální labilita - snadná vystresovatelnost a hroucení se, příp. až v pláč či zkratovitý jednání může být projevem hraniční poruchy osobnosti či obecně prostě lability. S tím většinou dobře pomůžou jakýkoli antidepresiva. Může to bejt taky projevem nějaký, třeba i skrytý frustrace, např. samota či zdravotní problémy a obavy z budoucnosti
    4) Když se vyhýbáš cestování či povinnostem na veřejnosti kvůli průjmu ze stresu, nazývá se to dráždivý tračník a má to překvapivě velká část populace, většinou ženy. Bohužel to neni uplně léčitelný, ale dá se s tím nějak pracovat. První věc je vyhledat gastroenterologa, aby udělal kolonoskopii včetně biopsie, případně test na SIBO a histaminovou intoleranci a jiné intolerance jako kasein, laktóza, fruktóza či alergie. Jen ne ty testy na protilátky z krve, co nabízej nutriční poradci, tam vyjde většině lidí několik pozitivních věcí a nic to neznamená. Je potřeba intenzivně se věnovat tomu, co jíš. Je velká pravděpodobnost, že potíže ti způsobujou FODMAP. Že se to spustí stresem, to je potom jiná věc, ale když máš už "na krajíčku" kvůli jídlu, tak se to pak rychleji spustí, než kdyby byly střeva v pohodě. Ta druhá věc, a sice, že se ti při stresu spouští průjem, to lze částečně řešit zase antidepresivy, případně anxiolitiky. Samozřejmostí je být vybavená imodiem, nejlépe imodiem rapid, a vzít si ho včas.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 80 413 otázek, kterým se dostalo 272 137 odpovědí a 410 141 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist