Očkování dítěte při autimunitním onemocnění matky

Otázku položila: Anonymní uživatelka #239428 22.1.2015 23:35

Ahoj, začínám řešit otázku očkování miminka a samozřejmě všude narážím na spoustu protichůdných názorů. Zajímalo by mě, zda máte někdo zkušenost s tím, že byste vy nebo partner měli autoimunitní onemocnění a jakým způsobem se to promítlo do očkování dítěte - řešili jste to s pediatrem či imunologem? Nerada bych, aby moje dítě muselo čelit stejným nebo možná ještě horším zdravotním problémům než já...za případné reakce děkuji.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • marketaj23.1.2015 12:07

    Ja jsem pro ockovani obecne, ale je k tomu potreba pristupovat trosku s rozumem:-) domluv se s pediatrem na individualu a zacnete ockovat treba az na roce nebo dvou. Hlavne neockovat vsechno ted hned, to telo se potrebuje se vsim poprat postupne a ne hned mu nacpat v 9 tydnech vsechno.

  • Neřeší se nijak, prostě se očkují. Já třeba mám několik autoimunitních poruch-pylovou alergii, autoimunitní zánět ŠŽ, autoimunitní zánět kloubů (ted´ už naštěstí několik led v úplném klidu), druhorozenou jsem rodila v porodnici (další 2 děti jinde), kde se toto řeší a pokud má člověk zájem, zařadí ho do preventivní alergologické ambulance, kde se vyptávají obsáhle na anamnézu, životní podmínky a td. a dítě sledují, doporučí určitý režim..ovšem ani zmínka o očkování..Takže mé mé děti jsou očkované klasicky, dříve se o tom nijak nemluvilo, nebyl přístup k internetu, poslední roky se však objevují děsivé zprávy a td. těžko říci, jak to je, podle mě to jde jak u příznivců, tak u odpůrců do extrémů a obě strany přehání (navíc je těžko prokazatelné, to a to je přímo následkem očkování, protože očkovací kalendář v ranném věku je dost zaplněný, a toho zneužívají příznivci očkování, protože pak opravdu daný problém může,ale opravdu nemusí s očkováním souviset). Podle mě je rozumné očkovat, ale s rozmyslem a individuálním přístupem, což hodně pokulhává. Kamarádka,, co není příznivcem očkování si vydupala od dr. imunologické testy, a díky jejich výsledkům dosáhla odkladu očkování. Já po sdílených zkušenostech-i osobních, kdy jsem jako neinformovaná (bez internetu a td.) brala očkování prvorozeného na lehkou váhu a na vlastní oči jsem viděla, jak působí očkování na ač lechce nachlazeného, prakticky doléčeného jedince (naštěstí snad bez trvalých následků-nic se za těch x let neprojevilo) dbám, aby bylo naprosto zdravé nejen dítě-to znamená, aby nemělo ani blbou rýmu a v nedaleké době s ničím nebojovalo, ale abychom byli zdraví i my a nehrozilo tak, že dítě už nezačíná s něčím bojovat. ještě jsem nechala určité věci očkovat zvlášť (hexavakcína a pneumokok), abych v případě reakce věděla, na kterou z nich dítě špatně reaguje, ale očkování se pokaždé obešlo bez reakce..děti jsou zatím zdravé, ale třeba u mě se to začalo vše vyvíjet až během puberty, či v dospělosti, v dětství jsem bývala často nespecificky nemocná s horními dýchacími cestami-s tím mé děti problémy vůbec nemají, Ťuk, ťuk.

  • babillage23.1.2015 0:00

    Tady asi bude zalezet na tom o jake nemoce se jedna. Deti nemam, ale teoreticky jsem "sondovala" u doktoru a pry s temi, co trpim ja, tak s nima holt nejde nic preventivne delat jen doufat, ze to dite nepodedi.

  • Asi bych očkování odložila a počkala, jak se bude dítě vyvíjet, případně by se mohly provést nějaké vyšetření. Když bude vše v pořádku, můžeš ho očkovat s čistým svědomím a nedělat pokusy.

  • No,manžel ma bechtereva,já sem alergik,moje matka astmatik a on něčem jako zrušení očkování kvůli teoretické možnosti se mnou nikde MČ diskutovat nechteli.,ze je to jen dispozice ne kontraindikace k očkování,ze by se musely dělat nákladné testy zda dítě ma podobný problém nebo ne.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 80 456 otázek, kterým se dostalo 272 321 odpovědí a 410 222 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist