Spani a kojeni
Holky,poradte mi nez si to hodim. Dceri bude 9m,nikdy ani jako malicka nespala,od cca 3m spi 2x denne 30 minut,ve 4m delala sileny sceny s usinanim,pouzili jsme estevillovu metodu a naucila se usinat,vzdy jsem ji po tme nakojila,dala do postylky a spala,ted je tyden nemocna,ja taky a to,co se deje vecer uz je nelidsky,nakoji se,dam do postylky a do 5 minut vriskot,ale sileny,je unavena,nak9jit znova nechce,kdyz ji da chlap odstrikany z flasky,da si treba 20,50 nebo taky nic a vresti dal. Noci jsou dost podobny,driv se nakojila a spala,ted se nakoji a za 10 minut znova vriska,misto do 7 jak spavala,spi do 5. Nevim,jestli zkusit dat sunar nebo fakt nevim. Nemate nekdo radu?
Odpovědi (podle hodnocení / podle data)
-
18.2.2018 20:33
Tak podle mě je ta metoda šílená. Dítě, které potřebuje naminku nebo tatínka necháte samotné a chodíte k němu podle hodinek Já jsem měla syna od 3m u sebe (do té doby v mini postýlce bez bočnice) a byl to jediný způsob, jak se vyspat. Taky blbě usínal, naštěstí to u kojení šlo a když bylo potřeba, prostě jsem od něj už nevstávala. Ted má dva a půl, usíná se mnou, v noci zavolá a jdu k němu. Prostě má potřebu být s mámou/tátou i při usínání, tak mu to neodpíráme. Třeba se mýlím, mám zatím jen jedno dítě - před pár měsíci muselo usínat samo, všechno souvisí se vším, vzala bych si dítě v sobě do postele, u maminky se prostě musí uklidnit a spokojeně usnout.
-
18.2.2018 21:25
Když jsem čekala miminko, měla jsem vizi kontaktního rodičovství. Velice záhy jsem zjistila, že tato cesta není pro nás, ať už šlo o nošení v šátku nebo společné spání. Problémy s usínám se dostavily také kolem 4 měsíce, zkoušela jsem vše možné. Jako cesta se ukázalo uspávání na prsu. Výsledek se dostavil cca po deseti dnech - malý se budil po 30 minutách, nad ránem po 10, usnout na prsu mu trvalo i přes 40 minut, do toho brečel, že nemůže spát. Přes den taky pořádně nespal. Hotový jsme byli oba. Takže v půl roce jsem šla do metody vyřvání. Srdce mi to trhalo, říkala jsem si, jestli nejsem hrozná matka. Zjistila jsem ale, že pokud to neudělám, tak se sypu, s nervama jsem byla v kýblu, z nevyspání jsem nebyla stavu reagovat adekvátně, na syna jsem byla protivná, jakmile byl podrážděný. Dítě prostě potřebuje matku, která je v pohodě. Takže bylo rozhodnuto.
Nešli jsme tedy do klasické estivilky, metodu jsem si našla od jedné americké psycholožky, s dítětem jsem byla v ložnici, snažila jsem se ukonejšit. Cílem bylo změnit špatné spací návyky. Za 14 dní usínal krásně. Zrušili jsme tedy i noční kojení na základě toho, že prospíval krásně a už první noc se nevzbudil v časech, kdy byl na kojení zvyklý. Zároveň se prodloužila postupně i doba spánku přes den. Občas se mu horší usínání vrátilo, většinou, když rostli zoubky.
Z toho, co popisuješ mi přijde, že se někde stala chyba v postupu u metody, že to není jen nemocí. Zkus kouknout do knihy Každé dítě může dobře spát, kde jsou popsány špatné usínací návyky, jestli není problém v tom. Překvapuje mě, že se vám taky neprodloužila doba odpoledního spaní. Možná může být pes zakopaný v tom. To, jak dobře nebo špatně spí dítě přes den se odráží i v nočním spánku.
Taky mě napadá, jestli nemůže být už přetažená. Ta americká psycholožka hodně dbala na to, aby se ditě nedávalo spát neunavené nebo přetažené. Měla tam i orientační časy, jak dlouho vydrží, jak staré dítě být vzhůru a zároveň signály, jak poznat, kdy se chce dítěti spát a dát ho spát včas. V kolik ji dáváš spát? Ten vřískot je jednoznačně z toho, že by chtěla spát, ale nejde to, spíš to tipuju na to přetažení. Určitě nemá hlad. -
19.2.2018 10:28
Noo asi to budete muset vydržet, na to asi úplně dobrá rada nebude....ale já bych si ji u uspávání vzala k sobě a snažila jí zpívat, povídat pohádku, prostě jí uklidnit a být tam s ní než usne.je nemocná tak Vás potřebuje o to víc......chápu, že je to vyčerpávající, ale bude líp...držte se!