Kánon - obecná struktura ústní zkoušky

Otázku položila: Anonymní uživatelka #318962 6.1.2017 17:41

Ahoj, chtěla bych se prosím zeptat, jestli jev obecné struktuře zkoušky i rozepsání téma jako když je třeba čtenářský deník. Myslím tím, že ve čtenářském deníku jsme psávali např. "Příběh je o tom a tom a odehrává se tam tam. Jednou bla bla bla," a takhle jakoby převypravujeme, co jsme se tam dozvěděli. Ale nevím, jestli se tohle dělá i u knížek, které jsou k maturitě. U tématu je jenom, že máme napsat např. "útěk z domova, cesta do Anglie, poznávání nových přátel." Jestli mi rozumíte teda. Nevím, jak to vysvětlit. Ostatní věci, co do toho patří vím, jen tohle si nejsem jistá, protože mi přijde zvláštní o knize psát spíše jenom jako o tom, kdo, kdy, kde, jaký styl, jaká forma a tak. Poradíte prosím?

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • bestie6.1.2017 18:18

    Ahoj, po maturitě už mám dost dlouho a tahle nová verze mě minula. Řekla bych ale, že vyprávět děj má cenu jen v případě, že jsi dotčenou knihu četla - pokud máte seznam přečtených knih jako požadavek k maturitě. Jinak u jednotlivých autorů by mělo stačit se naučit o čem to je, styl apod.

  • sisterrys6.1.2017 21:46

    Normálně se zeptej češtináře, ten bude vědět přesně, co je třeba;-).
    Jinak podle mě je nesmysl učit se děj knihy, kterou jsi nečetla, ale chtěli to po nás na střední i pak na vejšce:'-(, tam tedy o něco víc než na střední.

  • Maturitu už mám podle nového. Tahali jsme si knížku a k té jsme měli otázky. U knížky se uvedlo co to je (próza, poezie...), styl psaní, o co v ní šlo. Učitelé se povětšinou doptávali podle svých připravených otázek. Pak následovaly otázky ohledně praktické části jazyka (rozbor vět, popiš co je to a ono).

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 80 456 otázek, kterým se dostalo 272 322 odpovědí a 410 232 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist