Kaz na osmičce v těhotenství

Otázku položila: Anonymní uživatelka #225580 22.9.2014 12:07

Ahoj holky. byla jsem dneska u zubaře a zjistila mi kaz na osmičce. říkala, že teď s tím nic nebudeme dělat, že počkáme až po porodu, že se bojí abych tam nedostala nějaký zánět.
měl jste někdo kaz také v těhu? a jaký byl postup vašeho Dr.? může to nějak ohrozit mimi když tam budu mít kaz? jsem ve 24.tt
děkuji za odpovědi

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • millin22.9.2014 12:24

    Ahoj, mně zjistila zubařka kazy na obou horních osmičkách. Doporučila obě vytrhnout, ale až po porodu, protože mě nechtěla těhotnou poslat na rentgen (a ten je nutný, osmičky můžou mít kořeny kdovíjak). Pokud nebudou potíže, budu to řešit, až přestanu kojit (teď jsem ve 31. týdnu). Myslím, že to, že mám kaz, mimču v břiše uškodit nemůže. Akorát mu nebudu ocucávat dudlíka, až bude na světě, protože pokud vím, mohla bych mu přenést bakterie do pusinky.

  • zajímavej přístup zubařky. při druhým těhu mi dr. vyvrtal zub (špatně vyvrtanej od předchozího zubaře), dostala jsem zánět, léčil mi to půl roku, pak vytrhl a ještě jsem měla zánět v lůžku (té díře po zubu) a chodila jsem každej den na výměnu drenu asi týden než se to vyléčilo. cpala jsem do sebe paralen i ibalgin a mnohdy kombinaci obou (po konnzultaci s více gyn dr.) abych se aspoň trochu vyspala. já bych si kaz nenechla rozjet. navíc moudrák nemá většina lidí, málokdo má zdravý 8. nechala bych si to vyvrtat hned dokud není kaz malej, ty problémy potom za to nestojí. a když budou problémy, můžeš si ho nechat rovnou vytrhnout bez snahy zachránit stůj co stůj zub. to je můj osobní názor

  • tak mně ten přístup také spíš překvapuje. kaz je způsobený bakteriemi a není jisté, jak rychle bude psotupovat a co z toho může být. a rozhodně není neléčený kaz v těhotenství dobrý. protože to může mít vliv na miminkoa ublížit mu.
    neměla sem sice kaz na 8čce (ty ani nemám), ale na 6tce mi ho Dr řešila ještě 2 týdny před proodem s tím, že mi to tam nemůže nechat. další věcí je, že pokud by jsi pak oblízla miminku dudlík enbo cokoliv, zanesla by jsi mu ten kaz do jeho sterilní pusinky a zadělala mu na problémy. lepší řešit v těhu než při kojení s malým mimčem nebo to dokonce nechat až na později, když s epřestane kojit (třeba v roce nebo i pozdějo).

  • Já se divím, že ti ho aspoň nevyvrtala a neplombovala. To udělala dr mě a až teď, když je malýmu 16 měsíců, chodím na extrakci osmiček, mám za sebou první. Nechtěla jsem to řešit při kojení. Šla bych asi jinam, v těhotenství zuby trpí víc než jindy a bála bych se, že se z toho něco rozjede.

  • gimi22.9.2014 13:25

    Ahoj, měla jsem úplně stejný problém, jako ty. Při preventivce v těhu zjištěn kaz na 8čce :( Bohužel tak blbě, že se tam vrtačkou nedalo ani dostat. Takže byla navržena extrakce! :-O Jsem ale už od mala hrozně náchylná k zánětům, tak jsem to řešila všude možně od gyndaře po imunologa, jestli mám do toho v těhu jít, všichni se shodli, že raději ne, pokud to nebolí. Že následky můžou být horší po vytržení. Tak jsem šla opět ke svému zubaři a domluvili jsme se, že pokud to začne bolet, příjdu hned. Do další kontroly mi ten kaz jen vydezinfikoval a něčím zapatlal, aby se tam nedostávalo jídlo. Teď mám dva měsíce do porodu a zub zatím dobrý, po porodu to budu řešit dále.

  • marketaj22.9.2014 15:36

    Noooo docela zvlastni pristup. Ja chodila cele tehu k zubari a daval mi do pucu celou pusu, protoze predchozi dr se moc nepredvedla. Pouzival anestezii, ktera je vhodna pro tehu. Bylo to lepsi v tehu, protoze po porodu je to vsechno komplikovanejsi na cas a organizaci.

  • Pokud se rozhodnu, že se osmičky budou trhat, tak to nechávám až po porodu, někdy se to musí udělat chirurgicky, to je pak i na antibiotika a v 10% se tam dostane zánět, to je pak lepší fakt nechat až po porodu. Pokud se rozhodnu, že se kaz bude spravovat, udělám to raději hned ( v těhotenství se všechno rychleji kazí) než je pozdě. Pokud se ale jedná o opravdu malý malý kaz, bude to trvat třeba 2 roky i dýl než by se zub zkazil až na nerv a začal bolet.
    Jinak je vždycky lepší když jsou zuby sanovány před porodem, protože kaz je infekční a přenos z matky na dítě (ale i z otce a babiček!!!) je pak velmi snadný. Ale říkám, ne vždy je to možné a myslím, že k tomu doktorka měla asi nějaký důvod nechat to až po porodu....

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 80 456 otázek, kterým se dostalo 272 322 odpovědí a 410 232 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist