Kdy začít s kravským mlékem?
Dívala jsem se na internet a našla různé názory. Na www.kojeni.net píší, že kravské mléko jakou součást pokrmu je možné od roku, myslí se tím plnotučné, nebo i polotučné? Kdy jste začaly dávat vy? Přijde mi drahé kupovat stále UM, nebo je to lepší střídat a podávat oboje? Nebo dát někdy během dle holé UM ještě jako jídlo? Toho se dle mě dítko už nenají a stejně má za chvíli hlad. Děkuji za názory.
Odpovědi (podle hodnocení / podle data)
-
27.6.2012 11:13
Mladymu je 15 měsíců a v noci UM vyžaduje stále, takže ještě 1x za noc krmíme - jak dostal v noci kravské, tak se mi kroutil s prdíky. Jinak během dne dostává do hrnečku kravské mléko, puding nebo kaši také vařím v kravském - něco v plno jiné v polotučném, od roku se snažím s ním jednat jak s malym dítětem místo mimča.
To mi připomíná, maminky, co to čtete a máte podobně staré dítko - krmíte ještě v noci? a pokud ne, jak jste to vaše zlatíčka odnaučily? -
27.6.2012 12:07
Volba je čistě na Tobě - je spousta teorií a kdoví, zda je za pár let někdo nevyvrátí. Znám maminu, která UM vůbec nedávala. V půl roce přestala kojit a pak už přešli víceméně na normální stravu - dítko to zvládlo, je zdravé a nic se mu nestalo.
Za sebe bych ale klasické mléko dítěti mladšímu než 1rok nedávala. To zda polotučné nebo plnotučné je podle mě jedno. -
27.6.2012 17:13
Od jednoho roku je možné používat plnotučné mléko na přípravu jídel, od dvou let na pití a od tří let na pití mléko polotučné. Takto to doporučují pediatři. Někdo bude namítat, že Sunar a pod. je taky kravské mléko, jen sušené. Je to pravda, ale ta kojenecká mléka jsou upravena, co se množství bílkovin, tuku apod. týká. Krabicové mléko dítě třeba 18 měs. staré asi už zvládne, ale zbytečně se zatěžuje jeho trávící a vylučovací systém.