Nejlepší poloha na kojení?

Otázku položila: Anonymní uživatelka #208401 11.1.2018 6:55

Ahoj, chci se zeptat, jaká je podle vás nejlepší poloha na kojení? Nám to nějak nejde. Malá je nedonošená (36.tt) takže prý se to časem zlepší a bude víc aktivní, teď ji kojení údajně unavuje, ale stejně... zítra jí budou dva týdny a při kojení se často odpojuje, zakuckává, ošívá se, občas mě odstrkuje. Přitom mléka mám asi dostatek, respektive víc než vypije (teď vypije tak 40 ml), dokonce jí to ani moc námahy nestojí, když jí to teče přímo do pusy a má jen polykat. Jen mi přijde že pořádně nevím jak jí držet, aby byla klidná a pila hezky. V porodnici mi řekli, že to prý dělám dobře, ale nemám ten pocit.... Zkusili jsme jen dvě pozice, takovou tu klasickou a pak fotbalistu. Stejně to vždycky nakonec skončí tak, že ji musim dokrmovat z lahve, s čímž nemá problém a pije krásně.

Poprosím o odpovědi k tématu. Pokud někdo chcete zavádět diskuzi na téma příkrmy, lahve, a že vy to děláte jinak takže já to dělám špatně - tak o toto nemám zájem.

... Nevím, jestli to není bradavkama. Mám takové ty, ze kterých nic moc nevystupuje (pokud mi není zima). V porodnici to nějak nekomentovali, jen jedna sestra řekla, že je to možná už na klobouček, ten taky používám, ale s ním nebo bez něj myslím že výsledek je skoro stejný

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Od narozeni dcery kojim v poloze tanecnika. Male bude 6 mesicu a stale nam to takhle funguje. Mam vetsi prsa a tak jednou rokou pridrzuji a podpiram hlavu a druhou si musim pridrzet prso. V noci kojim v leze.

  • Pokud ti mléko teče dostatek, nepřikrmovala bych, Ten proud, který ji proudí přímo do pusy, musí malé hodně vadit, zakuckávat se. Já osobně počkám, nebo přímo odstříkám trochu mléka, aby ten proud nebyl tak silný a malý se zbytečně "netopil" a nepolykal s tím zároveň vzduch. Fotbalista je nej ;-) V nemocnici nás teda poučila sestra, že je pro miminko perfektní mít tu jistotu a tou jistotou je i pevné držení jak v náruči, tak i při kojení. Malého teda držím pevněji za zátylek (nebo tu část mezi krkem a zátylkem, neumím to pořádně popsat :-D) a on se pak sám i přitiskne ke mě a v klidu se kojí. Ještě používám tu línou polohu v leže, ale tu jen v noci. Snad ti ještě někdo dá typy. S bradavkami moc neporadím, kloboučky jsme nikdy nepoužívala, nemusela jsem.

  • Dobré je polohy střídat, ale správná technika kde nejlíp vyzkoušet v poloze na fotbalisty, najdi si na netu nebo v brožurách z porodnice. Ty sedíš, vedle sebe polštář, miminko leží ne boku vedle tebe na polštáři a prso má v puse z boku a ty krásně vidíš, jestli pije nebo spinká. Když byl malej, tak jsem takhle kojila i v noci, abych neusnula a dala odbrknout, a kvůki ragádám to byla nejmíň bolestivá poloha.

  • Kdyz byly deti male, vyhovovala nam klasicka poloha, mimco vepredu v naruci, pozdeji poloha v leze. Prcci nemeli takovy rozhled, vydrzeli vic v klidu. Odtahovat se mala muze prave proto, ze ji to mlicko moc strika a je ji to neprijemne. To si ale sedne. A druha vec, kterou nechces slyset a asi vis, ale stejne ji napisu, je ta flaska. Z te to tece jinak nez z prsa, tece to snadno, nestrika to, je to takrka bezpracne. Takze mimi si na toto velice rádo zvykne a prso pak nemusi chtit vubec. Idealni je kojit na pozadani, pokud je nedonosenec spavi, tak i akrivne nabizet, pokud je potreba dokrm, tak cevkou po prsu

  • sisterrys11.1.2018 13:18

    Taky jsem měla problémy s kojením, z polohy jsem byla nešťastná, měla jsem i namožené svaly. Mohla jsem jen kojit tak, abych dala malému bradavku do pusy, blbě se přísával - takže jedině tanečník. Hodně mi pomohla laktační poradkyně. Ukázala mi, jak si udělat pohodlí, když je matka uvolněná, mléko se lépe spouští. Kojila jsem od té doby tedy s kojícím polštářem, abych měla podepřené ruce, na sedačce a pod nohy stoličku, čím nohy výš tím se taky lépe kojí. Pak je důležité mít dítě správně nastavené, vždy by měli být bříška u sebe. S flaškou bych byla opatrná. My dokrmovali po prstu a i tak malý moc sát nechtěl, i to po prstu bylo pro něj pohodlnější. Nakonec pomohlo ho trochu vyhladovět (to jsme udělali u laktační, ne že by plakal, jen jsme protáhli čas mezi kojením o hodinu, protože měl evidentně plné bříško), pak už sál v pohodě a od té doby byl klid. Je tedy fakt, že jsem neměla problém s tvorbou mlíka, jen s přisáváním, polohou a tím, že malý byl líný a ve finále přejezený. Laktační poradkyni doporučuji, uklidnila mě, ukázala mi, jak poznám, kdy malý saje a kdy jen dudlá, zlepšila tu polohu.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 80 488 otázek, kterým se dostalo 272 449 odpovědí a 410 312 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist