Nevím jakou střední školu si vybrat
Ahojky. Jsem momentálně v 8. třídě ale už se chci aspoň trochu zaměřit na to kam bych chtěla jít na střední. Chci se zeptat jestli je lepší GYMPL a nebo škola na něco zaměřená. V 7. sem měla na vysvědčení samé jedničky. Z předmětů mi nevadí matika angličtina zeměpis.... poraďte něco od čeho bych se mohla začít rozhodovat ..?
- 19.11.2016 14:13:36 - full.avl změnila kategorie otázky
- 19.11.2016 14:13:36 - full.avl změnila titulek otázky
Odpovědi (podle hodnocení / podle data)
-
16.11.2016 18:45
Ahoj Já už od malička ráda experimentovala, pořád doma něco vytvářela a nyní jsem na navazujícím studiu Anorganické chemie. Po základce jsem nastoupila na chemickou průmyslovku a pak rovnou na výšku. Za mě, nikdy bych na gymnázium nešla. Mám nejednu spolužačku, která má gympl a skončily už v prváku, protože to nedávaly. Gympl tě připraví možná tak na práva a obory tímto směrem, ale jinak je to škola k ničemu.. Kámoška teď hledá práci, protože s gymplem jí nikdo zaměstnat nechce, středoškoláci už aspoň něco umí, ti z gymplu nic. Ano, mám zaujatý názor, ale je třeba přemýšlet dopředu a promyslet to Držím palce.
-
16.11.2016 17:33
Asi bych šla do toho gymplu. Jestli máš takhle pěkné známky a ještě ti jde matika a jazyky, tak mi to přijde jako dobrá možnost. Taky bych ale zohlednila to, jestli tě rodiče ve studiu podporují a jestli by tě jednou rádi viděli na VŠ. Gympl je v podstatě jenom příprava na vysokou a tam se podpora rodičů setsakra hodí
Zamyslet se nad tím, co bys jednou ráda dělala je určitě taky dobré, ale ve čtrnácti letech je to podle mně ještě brzo na to rozhodnout se definitivně. Gympl ti to rozhodnutí oddálí a nezavřeš si jím cestu nikam dál. -
16.11.2016 17:34
Ahoj...jde o to co by tě mohlo bavit i pozbytek života... Pokud zeměpis - můžeš se zaměřit na cestovní ruch...kde se ti bude hodit i angličtina... Matematika - tak něco ohledně ekonomiky, účetnictví... Ale ještě máš čas...rozhodně bych zašla na nějakou burzu škol...případně den otevřených dveří. V případě gymplu...je asi potřeba počítat i s VŠ...kde už se na něco zaměříš...ale VŠ už je dnes skoro samozřejmost po jakékoliv střední škole.
-
16.11.2016 18:15
Co se matiky tyce tak ti muzu doporucit strojni prumyslovku. Kdyz si vyberec obor technicka administrativa a k tomu budes mit anglictinu, budes mit spoustu moznosti kde pracovat. Pokud rada cestujes a ten jazyk te primo bavi, pak bys se vic zamerila na nejaky cestovni ruch jak ti tu nekdo radil. Pokud ti jde celkove uceni dobre, co treba kariera lekarky? Veterinar. Ted je dobre mit IT skoly. Pravnicka.. Pokud mas same jednicky, tak muzes jit kam chces..
-
16.11.2016 18:47
Ahoj, já bych ti možná poradila nejdřív přemýšlet o tom, co chceš v budoucnu dělat. Můžeš to zkusit opačným postupem, co dělat v žádným případě nechceš. Třeba když se bojíš zvířat, tak nebudeš asi veterinář, pokud se bojíš krve, tak zdravotní sestra nebo doktor asi taky nebude to pravý. Tímto způsobem se dají nějaké oblasti vyloučit. A to slovo NEVADÍ, to znamená, že ostatní předměty ti vadí? Já třeba byla na gymplu a maturovala z předmětů, který mě bavily a šla i na školu, kde byly tyto předměty a byla to asi největší chyba, školu jsem nedokončila a pak šla na jinou, jenže nemám žádnou praxi a do toho mimčo a co teď, že.... Dnes už bych na gympl nešla, jako jo, dá ti takový ten rozhled, ale člověk vlastně nic neumí. Ale teda obdivuju, že jsi tak zodpovědná, že to řešíš už teď. Pokud bys měla ještě nějakou otázku, tak klidně napiš
-
16.11.2016 21:03
záleží, co by tě tak pracovně mohlo zajímat. Já se profesně pohybuji v prostředí medicíny a právníků a tam je gympl téměř nutností. V dnešní době se dost hledí i na prestiž dané střední školy, ne každý gympl je stejně kvalitní. U gymnazistů se počítá s tím, že ještě půjdou někam dál a jsou na to celkem dobře připravení. Zase je škoda, když se učíš dobře jít na nějaký učňák nebo střední školu v oboru, ve kterém stejně pracovat nebudeš. Osobně si myslím, že je spousta středních škol, které sice končí maturitou, ale jsou také k ničemu. Chce to dobře vybrat, ve škole by měl být výchovný poradce, který by měl mít přehled o dostupných středních školách, bývají i dny otevřených dveří či různé veletrhy škol, máš ještě rok k dobru, určitě dobře vybereš. Chce to zvážit i dojíždění, finanční náročnost vybrané školy, další uplatnění. Vyškrtej to, kterým směrem bys určitě jít nechtěla, rozhodování bude zas o něco snazší.