Prevence u malých dětí...

Otázku položila: Bývalá uživatelka #26263 21.10.2013 20:33

Ahoj holky, jen by mě zajímalo, jakou děláte, či dáváte dětem prevenci, proti nachlazení atd.? Malému je rok a už má zase rýmu, chtěla bych mu nějak pomoci, aby nebyl nějak náchylnej... Papáme čerstvé ovoce denně :-)
Děkuji za každou radu :-)

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Možná ti poradí holky něco konkrétního, ale nic nezkazíš mořskou vodou(začalo se doma topit, vzduch je sušší, sliznice se více vysušují a jsou nachylné k infekci) a do pokoje kde malý spí něco na zvlhčení vzduchu. Určitě to neuškodí :-) Ať máte podzim i zimu bez nachlazení :)

  • na posílení imunity se doporučuje echinacea

  • Ahoj, já zkoušela echinaceu sirup, později rakytníčky - efekt nic moc :-(. Nejvíce se mi osvědčilo otužování (ale pokud jste už nastydlý - tak s tím nezačínat). To otužování u ročního dítěte bych dělala tak, že místnost, ve které spí, "nepřetápět" a nechávat spát při otevřené ventilačce. Oblékat přiměřeně počasí (zbytečně nedávat mnoho vrstev) a chce to častý pobyt venku (když ho dobře oblečeš, tak i s rýmou v kočáře)... Chce to ale všechno postupně - protože, když to otužování "přepiskneš" - tak dítě Ti dítě nastydne :-(.
    Já otužování vyzkoušela sice až na starších dětech, ale dělala jsem to radikálněji (studenou vodou) a efetkt naprosto úžasný... Teď se chystáme vyzkoušet saunu (příjemnější než studená voda - v létě to šlo, ale teď se mi děti docela bouří ;-))
    Když jsem se ptala na volně prodejné léky, tak dr. doporučila laktobacily a rybí tuk (u vás spíš vit. D - Vigantol).
    Jinak když už vás rýma "napadla", tak před spaním dělej lipový čaj. Ten má tendenci zahřát organizmus a donutit ho vypotit se (ještě účinější je zázvor - ale ten bych ročnímu dítěti nedala). Dále šípkový čaj (ne sáčkový! a poctivě namočit a pak chvilku povařit). Pokud kašle, tak je dobré udělat cibulový sirup (cibuli nakrájíš na kostky, dáš do sítka, zasypeš cukrem a trochou medu a necháš vykapat šťávu), nebo jitrocelový čaj (popřípadě sirup z lékárny). A důležité je při rýmě zbytečně nesrážet zvýšenou teplotu (teplota je spojenec a někdy hoodně moc pomůže urychlit průběh onemocnění).
    A nic si z nemocí nedělej, děti prostě nemoci mají a s čím větším množství nemocí se setkají, tím pro jejich budoucnost líp...(udělají si protilátky).

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 80 490 otázek, kterým se dostalo 272 453 odpovědí a 410 315 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist