Pritel plati dluhy za byvalou manzelku, ta mu ted hrozi soudy, protoze ji neplati alimenty na dite

Otázku položila: Anonymní uživatelka #308347 12.6.2015 9:59

ahoj holky..mam asi blby dotaz a asi vim jak mi odpovite,ale i tak se zkusim zeptat... Mam pritele, ma dceru 10 let... Uz 2 roky ji nevida,protoze mu to byvalka zakazala z duvodu toho,ze za jejich manzelstvi (tedy spise za dobu rozvodoveho rizeni nadelala spoustu dluhu,tim padem ,kdyz jeste nebyli uplne rozvedeni padly dluhy i na nej.. on to vse za ni musel platit, protoze ta se vymlouvala ze nema penize na zaplaceni.. tudiz v dobe placeni dluhu si nasel jeste druhou praci, byl od rana do vecera v praci, a v te dobe jsme spolu zacali.. na vyplatu dostaval minimum,protoze to slo vse na dluhy.. tim padem kdyz byl porad v praci nemel cas si kdy vzit malou, kdyz uz mel tedy jednou volny vykend rozhodli jsme se ze si ji vezmeme a pujddem do zoo..kdyz t byl oznamit byvale, tak ho ani pres prah nepustila a ze malou uz neuvidi,kdyz neni schopny si ji vzit casteji,jenze nemel kdy protoze byl porad v praci aby zaplatil jeji dluhy.. od te doby ji nevidel.. ted par mesicu zpatky ji nedal alimenty, dostali jsme se do spatne financni situace.. a ona mu ted zacla vyhrozovat ze pokud ji nezaplati co ma pujde do basy.. pritom platil.. jeste jeji dluhy a ani malou nevidi... jako z jedne strany jako zena ji chapu... ale z druhe strany ... ona mu zakazuje ji videt, jen proto ze nemel si ji kdy vzit aby platil jeji dluhy.. a ted mu i vyhrozuje soudem...

  • 12.06.2015 14:34:42 - full.avl změnila titulek otázky
  • 12.06.2015 14:33:01 - full.avl změnila kategorie otázky
  • 12.06.2015 14:33:01 - full.avl změnila titulek otázky

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Elfen12.6.2015 12:18

    Holky už tady dost psaly co se těch peněz týká. Já bych jen doplnila k tomu nevídání dcery a že jí matka nechce pouštět. Já jako matka bych dítě taky nepustila k někomu koho dva roky nevidělo a kdo o něj nejevil zájem. Je možné, že u ní nejde třeba úplně o zájme dítěte. Ale zase otec nemůže čekat, že najednou bude dělat otce, když dítě už jej vlastně nezná. To, že musel vydělával peníze a platil dluhy je věc jiná, s dítkem to nemá co společného, bohužel to bylo na úkor dítěte.
    Jinak, není možné se s matkou dítka domluvit na nějakém splátkovém kalendáři na chybějící alimenty? Dospělí lidé se přeci musí domluvit. Nejlépe abyste měli svědky, kteří případně u soudu pak dosvědčí, že jste se pokoušeli s ní domluvit na splátkách a ona to třeba odmítla.

  • pokud mají vyřešenou péči o dítě (je s matkou), mají na to rozsudek, tak by měli mít rozsudek i na alimenty (nebo to můžou mít dané odsouhlasenou dohodou). Návštěvy mohou mít upravené i soudně či dohodou z OSPOD, ale návštěvy nejsou povinné, otec na ně má právo, ale nemusí je využívat. Může dodržovat každou druhou návštěvu, jednou měsíčně....opakuji, že nemusí využít každou návštěvu, na kterou má nárok. Určitě by to ale chtělo mít na papíře, jak ty návštěvy mají (klidně že i dle předchozí dohody). Matka mu nemá co zakazovat dceru vidět, pokud má návštěvu, tak krom nemoci mu ji má předat. Co se týká alimentů, ty je otec povinen platit vždy, i když dceru třeba vůbec nevídá. Alimenty nejsou navázané na četnost návštěv dcery. Dlužné alimenty co nejdříve doplaťte a při platbě uveďte, že jsou to dlužné alimenty za to a to období), ať to pak matka nezapře, že si myslela, že jsou to peníze navíc. Možná by vám stačila i sepsaná dohoda z OSPOD co se návštěv dcery a otce týká. Jen mě napadá, aby matka nepožádala o zvýšení alimentů, když má otec dvě práce a tudíž i větší příjem.

  • Ahoj, a kdo má malou v péči?
    Bohužel pokud má soudem prikázáno platit alimenty, zažalovat ho může. Platit musí. A nepomůže ani když se vytasí s tím, že její dluhy platí, protože jsou díky tomu, že byli svoji, brány jako společné, tak mu to moc nepomůže.
    Být na vašem místě, poradila bych se s právníkem, který vám řekne, jak postupovat. Tady rady nás, obyčejných lidí moc nepomůžou.
    Držím pěsti.

  • Otec má právo se té vídat tak,jak je to v rozsudku (nebo dohodě),ale není povinnen toho práva využít.naopak má povinnost výživné platit a to pod hrozbou trestního stíhání.pokud nemůže v plně výši je nutné alespoň něco zaplatit.
    Pokud matka otci odmítne předat dítě ve stanoveném termínu návštěvy i ona se dopouští minimálně přestupků (neplnění soudního rozhodnutí).otec pokud mu matka odmítne dítě v tomto definovaném termínu dat,může jít na polocii a zde to na hlásit.matka pak bude preddvolana k vysvětlení. Případně může být policie i požádána,aby u převzetí ditete "asistovala". Ani nemoc jako taková není důvodem,aby dítě k otci nemohlo,pokud nejsou vyloženě vysoké horečky nebo má dítě nemoc infekční.i otec je obvykle schopen se o nemocné dítě postarat.

  • Je potřeba se na to podívat ze strany dítěte. Po dvou letech, kdy tatínek nejevil zájem mu k nohám rozhodně nepadne. V prvé řadě byste meli ihned začít platit alimenty. Včetně dlužné částky. Ty jsou určené pro dítě. To, že má jeden z rodičů finanční těžkosti přeci neznamená, že dítě nedostane najíst, pomůcky do školy. Obě strany se mohou dohodnout na dočasném snížení, ale platit se musí.Pokud je soudně stanoveno vídání dítěte, tak na něj má otec nárok a může to dát k soudu, pokud mu styk není umožněn. Hlavně je však třeba zase brát ohled na dceru a s kontaktem začít postupně. Pokusit se dohodnout s druhou stranou. Co se týče dluhů manželky nadělaných při rozvodovém řízení. Z nich se přeci dalo vyvinit a dá se doložit, kdy vznikly. Toto se mi moc nezdá, stejně jako to, že bývalka neumožnila styk, protože nadělala. Chápu, že vztahy se mohou pošramonit, ale děti by to nemělo poškozovat víc než je třeba a zde to na mne dělá dojem, že partner jako otec dost významně selhal. Opět z pohledu dcerky možná neodvratně, pokud jí třeba ani nevolal, nepopřál k narozkám apod.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 80 490 otázek, kterým se dostalo 272 455 odpovědí a 410 323 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist