Problém s příkrmy
Holky, potřebuju radu. Mám 7,5 měsíční dceru. Už 2 měsíce dáváme příkrmy, ale skoro nic nechce jíst vždycky sní pár lžiček a hotovo po chvilce dá rtíky k sobě a už do ní nic nedostanu. Pak se začně vztekat a plakat a je uplný konec jídla. Je to stejné se zeleninou i ovocem. Jediné čeho sní víc je mléčná kaše k večeři, to otevírá krásně pusinku. Chtěla jsem ji nechat vyhladovět a nabízet jí masozeleninu opakovaně, ale stejně to nechce. Problém je i s pitím. Nechce vůbec láhev, neumí s ní pít. Takže jen kouše savičku a nedostanu do ní žádné tekutiny, jen pár lžiček vody. Je plně kojená, takže nakonec nade mnou vždycky vyhraje a dám jí prso a je klid a je spokojená. Už nevím co s tím. Zbaští maximálně půl malé skleničky, jestli jí to dám kupované nebo domácí nehraje roli. Díky za rady a tipy jak do ní dostat víc jídla.
Odpovědi (podle hodnocení / podle data)
-
4.12.2013 13:39
já bych to nehrotila. každý dítě si dá jídla kolik má hlad, když víc nechce tak nevadí.když by měla hlad tak se nají nebo jí můžeš zkusit dát kašičku i k obědu. pokud kojíš tak tekutiny navíc asi taky moc nepotřebuje nebo ji zkus učit pít z hrnečku normálního (jak pro dospělý ale kup si menší) ale pokud kojíš tak opravdu nemusí mít potřebu tekutin navíc
-
4.12.2013 14:09
jako bys psala o mém synkovi, dělal to samé skoro do roku, až po dvou letech se naučil víc pít, do té doby měl tekutiny jen z kojení a z přijaté stravy, na flašku se taky nikdy nenaučil. Já to neřešila, malému jídlo nabízela a čím byl starší, tím byl ochotnější i občas něco nového zkusit. Měl takové jiné chutě-miloval lahvičku kukuřici s bramborem, brokolici a špenát. Mrkev doteď jí minimálně a to ještě jen tak v polívce. S masem to bylo totéž, po druhých narozeninách se ale hodně rozjedl a teď je zase vyloženě na maso, i zeleninu vezme, ale nesmí to být sladké.
-
4.12.2013 14:59
Nejdůležitější je být v klidu. Já osobně bych dala to co sní a dokojila. Musí si na to jídlo zvyknout. Můžeš zkusit do příkrmu zamíchat trochu odstříkaného mléka, možná mu bude chutnat víc. S dětmi se vše pořád mění, je škoda se něčím nervovat, ono se to vše časem upraví (a příjde zase něco jiného ).