Rozvod a vse kolem nej

Otázku položila: Anonymní uživatelka #225097 15.12.2016 17:59

Hezky vecer vsem. Chtela bych poprosit o odpovedi maminek, ktere si prosly rozvodem nebo tech, ktere s nimi maji zkusenost z praxe. A to v pripade, ze se jeden rozvadet chce a druhy tomu neni naklonen. Jde o pripad, kdy zena je doma na materske s druhym ditetem, starsi je ve skolce. Maji byt na spolecnou hypoteku, penize ma na uctu manzel, ona prostredky nema. Rozchazet a rozvadet se chce ona, deti chce ona do sve pece, stara se o ne temer vylucne ona, ale nechce ani nebude delat problemy, on je muze mit kdykoliv bude chtit, z jeji strany problem v domluve nebude... Na co se chci hlavne zeptat je, jak moc on ji muze zavarit? Treba na ni posilat socialku? Kolik tak stoji rozvod, kdyz jeden se rozvadet nechce? Deti jsou male, pet a dva roky nebude je nikdo trapit u soudu a ptat se jich, u koho chteji byt? V ramci rozdeleni majetku muze ona chtit, aby ji poslal cast penez, co ma na uctu? Nechce ani polovinu toho jen trosku na kauci za najem, chtela by byt na hypoteku prodat a byt tak uplne bez dluhu, o jak vysoke alimenty si muze zazadat? Mela predstavu, ze on by dal platil skolku detem (1000,-) kc za rok, ale jsou vysoke vratky a pak na kazdeho po tisicovce, je to nerealne? Jak moc vam byvali delali peklo, kdyz byl rozchod z vasi hlavy a oni se rozvadet nechteli? Dekuji moc.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • piprdka15.12.2016 20:24

    Hezký večer. Návrh na rozvod stojí 2.000 Kč, před tím, než budou manželé rozvedeni je nutné upravit poměry k dětem (výchovu a výživu). Nejlepší a nejrychlejší je, když se oba dohodnou (na dětech a majetku). Soud manželství nemusí rozvést, bude zjišťovat, zda není možné ještě nějakým způsobem manželství "zachránit" tak, aby plnilo svou funkci, také bude zjišťovat "proč" se chce jeden z manželů rozvést a druhý ne. Většinou ale manželství rozvede a neuplatní tzv. tvrdostní klauzuli (ta se uplatní typicky tehdy, když je např. dítě postižené a vyžaduje péči obou rodičů). To, komu svěři dítě do péče je opět ovlivněno konkrétní situací (poslední dobou je hodně "moderní" střídavá péče - aby se oba rodiče podíleli na výchově a výživě stejným dílem, rozhodně už není automatika, že děti jsou svěřené matce). Výše alimentů závisí na příjmech obou, na úpravě styku (např. rozšířený styk), na dalších vyživovacích povinnostech. Pokud by děti byly svěřeny do péče matky a otec má průměrný příjem, např. kolem 17.000 Kč, myslím, že je reálné žádat o alimenty ve výši 2.000 Kč na mladší dítě a 2.500 Kč na starší. Majetkové vypořádání opět závisí na konkrétní situaci a bude řešeno spolu s rozvodem. Takhle obecně, konkrétněji nelze říci, když nepíšete žádné podrobnosti.

  • Takhle malých dětí se nikdo přímo ptát nebude, ale můžou být požadovaný posudky kdo má lepší výchovné předpoklady a u koho by bylo lépe aby děti byly, případně zda by byla vhodná i střídavá péče. Posudky mohou stát i vice než 20tisic a dělí se pak obvykle částka na třetiny kdy jednu část plati matka,drujou otec, třetí stat-opatrovnik dítěte. Tímto se může soud dost protáhnout, protože než jsou termíny znalců pro všechny zúčastněné a vyhotovené posudky muže to trvat i pár měsíců. Až jsou posudky tak se teprve stanovilo další stání.
    Rozváděla sem se, když měla dcera 4 roky a tímto sme si prošli. Od podání žádosti do svěření dcery do mě péče to trvalo 10 měsíců. Ale na péči o dceru sme se nebyli schopni dohodnout. Pokud se dohodnete, je to vždycky lepší a rychlejší.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 80 512 otázek, kterým se dostalo 272 521 odpovědí a 410 415 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist