Výběr střední školy, když chci být učitelkou

Otázku položila: Bývalá uživatelka #149429 8.2.2015 20:53

Chtěla bych se zeptat jestli by bylo lepší gymnázium nebo střední škola pedagogická, kdyby jsem chtěla být učitelkou na 1. stupni ZŠ ? :)

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Za mne doporučuji pedagogickou, úplně ideálně pedagogické lyceum. Nevim, jestli o něm někdo z holek výše psal, ale mas tam odpoledne předmět jako pedagogiku, psychologii... A zároveň i všeobecný přehled a větší hodinovou dotaci předmětu jako fyzika, chemie, dějepis apod., takže na VŠ na pedagogickou fAkultu je to podle mého ideální. Já nyní studuji předškolní pedagogiku na VŠ a mám určitě v hodně věcech velké výhody oproti holkam z gymplu :-) studovala jsem pedagogické lyceum na SOŠ pedagogické v Praze, Evropská . Když tak se klidně ptej :-)

  • Jsem na pedagogické a myslím, že ta by byla lepší. Máš tam i psychologii a praxi ve školce nebo družině. Ale i gymnázium je dobré, taky jsem se rozhodovala :)

  • Já jsem chtěla na pedagogickou střední z devítky. Byla jsem pevně rozhodnuta jít učit právě děti na 1. stupni.. Rodiče mě nakonec donutili jít na gympl. :-( Dlouho jsem je za to proklínala, ale bylo to také tím, že střední pedagogická byla daleko a já bych musela na intr.. Vystudovala jsem gympl, který mě naučil učit se.. Dostala jsem všeobecný přehled a taky jsem postupem času změnila názor na školství jako takové.. Nakonec studuji obor mimo pedagogiku, a to porodní asistenci, jsem teď opravdu velmi ráda za to, že jsem v tehdy šla na gympl :-).

  • Volila bych gympl. Pedagogická by tě určitě na leccos připravila, ale na druhou stranu myslím že ti tam neřeknou nic víc než ti pak poví na pedagogické VŠ. Z gymplu máš možnost jít dělat cokoliv. Máš krásný sen, ale taky je možné že si to během těch čtyř let ještě rozmyslíš ;-)

  • Abys mohla učit, potřebuješ VŠ a obecně bych řekla, že na způsob fungování na vysoké škole ( zkouškové, samostatné práce, projekty) tě lépe připraví gympl. Ono praxe ve školkách a družinách je fajn, ale když se pak nedostaneš na VŠ, je ti k ničemu. Není to tak vždy, určitě i se střední pedagogickou školou se můžeš dostat na výšku, ale řekla bych, že to bude těžší. Já chodila na gympl a ze 30 lidí se nás 28 dostalo dál. Gymnázia prostě fungují tak, že tě směřují k dalšímu vzdělávání, celou dobu tam slyšíš, že s maturitou už dneska nemáš práci jistou a zvykneš si na určitý "akademický " způsob myšlení a plánování budoucnosti.

  • masa.vr9.2.2015 8:18

    přijímačky na VŠ pedagogickou jsou v rozsahu gymnaziálního učiva (pracuji tam), zároveň zákone o pedagogických pracovnících vyžaduje vysokoškolské vzdělání v magisterském stupní. Osobně bych volila gympl- kdo ví kam se jako člověk posuneš za střední školu a co budeš chtít dělat potom. Náš systém volby povolání v 15 letech je poněkud zvrácený...člověk dozrává mnohem později. Znám to mám střední průmyslovku obor management strojírenství a pak to šlo úúúplně jiným směrem a dnes pracuji na univerzitě v humanitní oblasti.

  • Podle mě je jedno co za střední budeš studovat. Důležité podle mě je, jak moc tě ten obor zaujme, jak budeš schopna získávat o něm informace nejen ve škole apod. Pokud si uděláš střední pedagogickou máš v tom praxi, což je podle mě ničím nenahraditelná, hlavně v praxi zjistíš jestli je to opravdu obor pro tebe.

  • Určitě se obecně říká, že gymnázium je lepší a pokud na to máš, tak proč ne. Navíc se můžeš rozhodnout jít studovat třeba něco trochu jiného. Na pedagogické školy se myslím dělaly přijímačky nějaké pohybové a taky hra na nějaký nástroj, takže to taky zvaž, jestli ti to jde a umíš to. Ale stejně asi budeš muset po pedagogické ještě na výšku. Ale zase mám kamarádky, co už dál nešly a můžou učit v MŠ. Tam je zase výhoda toho, že můžeš jít rovnou pracovat, kdyby se něco stalo.

  • Martasek899.2.2015 7:06

    Já radím rovnou pedagogickou SŠ. Gympl je v tomto ohledu k ničemu. 4 roky se učíš něco obecně. Z pedagogické už budeš mít nějakou praxi a více vzdělání v oboru ;)

  • můj bratr šel na vš učitelství po gymplu a měl tam spolužáky co šli ze středních pedagogických a říkal, že věděli daleko víc o praxi, měli už základy psychologie a odborných předmětů, tak tohle pro ně nebylo nic nového a těžkého. V některých nových předmětech měli zase gympláci navrch, řekla bych, že nakonec se ty rozdíly sjednotily. Gympl tě připraví všeobecněji a bude i náročnější, střední peďák je škola odborná, u obou typů škol najdeš pro i proti.
    To je to samé, když bys chtěla jít na medicínu - buď ze zdravky nebo z gymplu. V tomto případě je gympl lepší v tom, že se člověk umí hodně učit, což na tomto typu školy je víc než nutné.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 80 456 otázek, kterým se dostalo 272 322 odpovědí a 410 232 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist