Zemřela mi babička
Dobrý den v noci mi zemřela babička, bylo jí 71 let. Jsem neskutečně smutná, ale zároveň vím, že jí v nemocnici nebyla poskytnuta adekvátní péče ze strany personálu a myslím, že nezemřela na to, co doktoři uvedli. Řekli nám totiž, ale jiná doktorka, než doktor, který se o ní v nemocnici ,,staral" večer, že zemřela na mrtvici, ale předtím jí CT nic neprokázalo, nebyla sice schopna mluvit, ale na výzvy ke zvednutí rukou a nohou reagovala obstojně. Je v tomto případě možno chtít pitvu? Za jak dlouho jí udělají? Platí se za ní? Musí se podat nějaké trestné oznámení k tomu, aby byla pitva provedena? Ráda bych věděla, na co má babička skutečně zemřela. Prosím, odpovězte.
Odpovědi (podle hodnocení / podle data)
-
29.3.2011 22:15
Je mi to moc líto. Upřímnou soustrast. Jinak, myslím si, že pokud se s tím půjde za kriminálkou tak by se pitva provést měla a bezplatně, ale asi by to bylo o to podat trestní oznámení. Myslím si, že v tvém případě by bylo určitě lepší zkusit se poradit, i třeba na té policii, nebo jestli jsou nějaké bezplatné on-line poradny právnické, kde by ti určitě řekli více. Každopádně vím jaké to je když je péče zanedbaná, ale často se s tím nedá vážně nic moc dělat. Každopádně držím palečky.
-
30.3.2011 8:12
chápu, že je těžké se smířit se smrtí blízkého člověka. Předpokládám, že by pro vás bylo lepší žít s tím, že to zavinil někdo jiný, než s tím, že jste třeba sami něco zanedbali a mohli jste ji odvézt k doktorovi dřív.
Pitvu samozřejmě můžete chtít, stačí se domluvit s lékaři nebo jít na policii podat trestní oznámení a bude se provádět určitě.
Popsaný postup mi přijde normální, mě se zdál i můj porod neuvěřitelně dlouhý, ač byl prý ukázkový, každý ten čas vnímá jinak. Myslím, že doktoři vědí co s pacienty dělat a mají taky svoje postupy, které musí dodržet a pokud byla babička v tak špatném stavu jak je popsáno, je možná lepší ji nechat dožít a ne se snažit o nemožné.
Pokud babička s převozem nesouhlasila, tak s ní opravdu nikdo nic neudělá, pokud není zbavena nebo omezena svéprávnost.
Na její dokumentaci má nárok ten, koho uvedla při svém příjmu v nemocnici jako osobu, které se mohou poskytovat údaje o jejím zdravotním stavu. Ta osoba má nárok na kompletní zdravotní dokumentaci, ale zase je v tom háček, že si ty kopie musíte zaplatit a to může být taky dost peněz. -
29.3.2011 23:27
Pokud podáte trestní oznámení, tak se to samozřejmě vyšetří, jestli by byla pitva součástí, ale nevím. Samozřejmě chápu, že je hrozný pocit, když se o vašeho příbuzného nepostarají tak, jak by měli. Ale nevím, když bylo babičce 71 let, jak dlouho byste si mysleli, že by přežila, kdyby tu správnou péči dostala? Nemusím dostat odpověď a nemyslím to jako urážku, jen mě to tak napadlo, že lidi prostě věčně nežijí.
-
30.3.2011 13:23
ahojky je mi to moc lito, z vlastni zkusenosti ti muzu rict ze je to hodne slozity proces. ale jako prvni by jsi mela zaridit pokud tedy chces provest pitvu, zazadat o ni a taky o zdravotni kartu...o vse si musis pisemne zazadat.....moje rodina se ted taha z nemocnici, ktera podala mamince moji tety spatnou chemoterapii a diky ni zemrela...mela pouhych 60 let.....na svuj vek byla ciperna....az moc) chce to hodne odvahy, trpelive nervy a dukazy
-
31.3.2011 9:51
ahoj,uprimnou soustrast.jsem zdravotni sestra a vim,ze obcas to pro pribuzne neni lehke pochopit,ze stary clovek zemre.nevim,jak to tam bylo,ale jestli byla v nejakem vaznem stavu,tak lekari zjisti,jake ma onemocneni a pak se rozhodnou,jestli lecit nebo jen osetrovat a zajistit klidny konec zivota.je to tezke,vim.pitva se samozdrejme provadi skoro vzdy,urcite i tehdy,kdyz se jiste nevi,proc clovek zemrel.pitva v tomhle pripade mela byt provedena