kojeni...
Ahojky, je normální, že v noci jsou prsa nalitá o dost více než přes den? přes den malou (skoro 6 týdnů) kojím co dvě hodiny a prsa jsou taková měkká a dříve sem i přes den cítila, co teď cítím než jdu třebas spát, že se něco v prsou děje ale teď už ne... v noci malá vcelku pěkně spinká takže kojím vlastně jen jednou a pak až k ránu... je možné, že vzhledem k tomu, že takhle to funguje už cca 3 týdny tak že mají prsa zajetý svůj "režim" ? říkám si, že je asi vše ok, když je malá spokojená a nepláče hladem...
Odpovědi (podle hodnocení / podle data)
-
16.11.2012 9:08
Je to normální. Jednak v noci tedy asi nekojíš s takovou frekvencí jako přes den, takže se v noci mléko v prsou hromadí, není takový odběr. Nemluvě o tom, že v noci jsou nejvyšší hladiny hormonu prolaktínu, který za laktaci odpovídá a udržuje ji. Ono se to časem zase srovná, přizpůsobí aktuální poptávce. Neděs se toho, že se Ti prsa časem nalévat přestanou a budou měkká - to ke kojení není vyloženě nutné, mléko se tvoří průběžně i při kojení, prsa nejsou "zásobárna". Nevím, kolik je dítku, ale kdybys měla pocit, že laktace klesá a není dostatečná, je dobré dodržovat max. interval mezi jednotlivými kojeními 6 h a snažit se udržet alespoň jedno noční kojení. Toto platí při kojení první 3 měsíce, kdy jsou hladiny prolaktinu po porodu nejvyšší a laktace se pořád srovnává. Cca stabilní hladina se pak udržuje po těch prvních 3 měsících, takže tam už ty intervaly moc hrotit nemusíš.
-
16.11.2012 9:30
je to naprosto normální a může se stát, že ten pocit nalévání a plnosti ztratíš i v noci, mě se vždy prsa z kojením takto velmi rychle srovnala a vypadala, jako bych snad ani nekojila a to pk i v noci. Jelikož jsem i velmi záhy, ihned po šestinedělí dostala MS, tak si myslím, že u mě se u mě jasně a během velmi krátké doby přehodil ten systém, na kterém kojení funguje. Ze začátku je to právě hodně o hormonech, ale pak už závisí hlavně na dítěti a jeho umění sát, protože v prsu bývá momentálně velmi málo mléka, jak píše Lulatko, není to žídná zásobárna, většina se tvoří, až přímo během sání, podle potřeby dítěte.