ochrana při sexu

Otázku položila: Bývalá uživatelka #150192 5.4.2015 2:23

Není mi jasná funkce ochrany při náhodném styku.
Nejde o riziko otěhotnění mám tabletky ale o pohlavní nemoci...

- při běžné souloži se používá kondom (aby se předešlo riziku pokud by jeden byl nakažen. Je jedno jestli muž a nebo žena, je to tak, že?

- při orálním sexu je to jak???
- pokud mě ji muž ústy a jazykem líže, cumla, saje,... tak se nemůže někdo z nás nakazit?
- pokud já jemu "kouřím"... bez kondomu, tak se nemůže někdo z nás nakazit?
- a co prstění? nemůže se někdo z nás nakazit?

(jde o to, že se kdekoliv a kdykoliv může objevit kontakt s krví (při prstění záděra, sexu ústy poranění na dásních, paradentóza...)

Nebo pokud ano, tak vlastně s člověkem, kterého pořádně neznám jde dělat pouze pohlavní styk s kondomem a nic víc. Je to tak?

Děkuji za podrobné vysvětlení
Jitka

  • 05.04.2015 8:18:43 - full.avl změnila kategorie otázky

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • V závěru sis v vlastně odpověděla sama ;-) pokud existuje jakékoliv poranění na ruce nebo v ústech,může tudy byt usnadnena cesta jakékoliv přenosné chorobě.takže ano,pokud někoho neznás,tak nejsou ani tyto aktivity 100% bezpečné co se přenosu týče.

  • babillage5.4.2015 8:26

    Kondomy se pouzivaji ke snizeni moznosti prenosu nemoci.
    Moznost prenosu je u nechraneneho analniho, vaginalniho i oralniho sexu (plus dalsi zpusoby jako spolecne strikacky, tetovani atd.).
    Sliznice v pochve se povazuje za nejcitlivejsi a kondom zabezpecuje, aby se tekutiny, kterymi se nemoci prenaseji, dostali ke sliznici co nejmim, protoze i mnozstvi tekutin i doba, po kterou jste riziku vystaveni, pravdepodobnost prenosu ovlivnuje. Takze napr. je lepsi, kdyz je treba kondom pouzit po nejakou dobu aktu (napr. ke konci, predtim nez dojde k ejakulaci) nez kdyz chybi uplne. Ale, jak jiz bylo receno, libani, oralni sex, nekoitalni sex apod. taky nejsou uplne bez rizika (i kdyz nizsiho a ranky, skrabance atd. se povazuji za riziko nejnizsi).
    Moznost prenosu z muze na zenu je vyssi nez ze zeny na muze.
    Ma se za to, ze ve spermatu je vyssi koncentrace viru nez v posevnim sekretu a v pochve, kde se preejakulat nebo ejakulat pri nechcranenem styku drzi a neni dostatecny pristup vzduchu, aby vir na vzduchu (mimo telo) umrel, tak se lip dostava do krve zeny.

  • Sarrah95.4.2015 22:43

    Při klasickém pohlavním styku je riziko mikrooděrek a jiných drobných poranění zdaleka nejvyšší a proto je důležitost kondomu tolik zdůrazňována. Samozřejmě je možné se nakazit i při orálním sexu (proto existují kondomy s příchutí ;) ). Co se týče přenosu pohlavních chorob při této praktice z ženy na muže, má se za to, že krev je rizikovější než poševní sekret a tak je cunnilinctus relativně bezpečný (neprovádí-li se v době menstruace a partnerovi zrovna netrhali zub) způsob uspokojování. Prstění je na první pohled relativně nebezpečné, protože riziko poranění s možností krvácení je vysoké. Otázkou ale je, jak čerstvá by musela ta záděra na ruce být, aby došlo k vniknutí viru. Kůže na rukou se hojí dost rychle, nebo spíš velmi rychle dojde k uzavření rány a tedy se nemůže dovnitř nic dostat. Problém by mohl být u lidí s diabetem a poruchami srážlivosti krve... Ale to jsou tak specifické faktory a okolnosti, že i tak bych viděla prstění jako praktiku s nízkou mírou rizika. Pokud by chtěl být člověk paranoidní, latexové rukavice a lubrikant to jistí ;) Navíc, ani po třiceti letech manželství si nemůžeš být 100% jistá, že je vše ok a nenakazíš se od partnera bůhví čím... Takových lidí, co by mohli vyprávět znám... :(

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 80 488 otázek, kterým se dostalo 272 449 odpovědí a 410 310 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist