Proč mimi pláče?
Poraďte mi prosím. Mám 4týdenní mimi, do ted jsem kojila, ale mimi nechtělo spát, pořád plakalo,tak jsem dnes koupila UM (nutrilon) vypil 100ml, přebalila jsem ho, a dala spát a stejně plakal a když jsem ho vzala na ruku,tak hledal prso, hlad mít nemohl, nadlábnut byl. Tak proč ten pláč a honění prsa? Nechala jsem ho v postýlce vyplakat a ted je klid. Podotýkám, že od 14hod do teď spal asi hodinu v kuse, proto jsem se rozhodla pro Nutrilon, přijde mi,že mám málo mléka, proto chce pořád prso....
Odpovědi (podle hodnocení / podle data)
-
11.11.2012 8:55
ahoj,řekla bych,že je to opravdu bolení bříška a maličký s eu prsa uklidňuje,čím víc se bude připojovat k prsu tím více bude tvorba mléka.
Je tu pár variant:Buď koupit váhu na vážení kojenců a před kojením a pod zvážit kolik si vypil možná i pak krmit z obou prsu,pak je tu odsávačka se kterou by jsi mohla zjistit kolik zhruba odsaješ z jednoho prsa a taky za jakou dobu podotýkám,že odsávačka kterákoliv neodsaje tolik mlíčka jako když saje kojenec.
Pak je další varianta,že dáš nakojit těch cca 10-15minut a poté nabídneš UM stříkačkou,aby si mimčo dejme tomu nezvyklo na flašku.
A pak tedy KO u dětského pediatra.
V podstatě se říká že spurt je ve 4 týdnech 3 měsícíh a v 6ti měsících,ale myslím,že spurt může nastat kdykoliv.
Je také možné jak tu bylo už řečeno mimi chce cítit tvojí blízkost.Ono v prvních týdnech jsou miminka hodně fixované na maminky.Musíš vydržet,u mně to nebyl pláš spíše byl,ale jen u prsa s tím,že mi dětská DR,zjistila,že mám málo mlíka tudíž jsem musela dokrmovat.
Pokud bolí bříško,což nejspíš bolí tak můžeš tomu pomoct kapičkami-Baby Calm,Infacol,Lefax,Sab simplex,bio Gaia,espumisan.Taky nemusí mopoct žádné kapičky.Můžeš po koupeli miminku nahřívat bříško masírováním krému PUPÍK a nebo mu dávat na bříško pytlíček s třešňovými pecičkami z DM,nahřátá hadrová plínka na bříško,a nebo nahřátá rýže v sáčku pozor hl.at nepálí.
Jsou i miminka kterým prostě nepomůže nic
Držím palečky ať je brzy vše v pořádku a můžeš se radovat z mateřství.
Ještě jsem chtěla napsat,že máte ještě 6ti nedělí miminko i ty se v těchto týdnech srovnává věř že po 6ti týdnech bude vše lepší. -
11.11.2012 10:04
V tuto dobu bývají miminka dost náročná, ty 1. 2 - 3 týdny je to i pohodička, ale jakoby začínají po porodu procitat, vyžadují hodně péče, kontaktu, zvlášt´ k večeru, pořes den dokáží být úplně zlatá. Večer je to spojení všeho-přepětí, únava a mají problém přepnou do klidu (asi podobně jako přetažený dospělý člověk, ale pro ně je tady vše nové a asi je pro ně nový život tady dost náročný, ač nám to snad ani nepřijde, když jen leží a nic valstnbě miminko neumí a nedělá-ale postupně by chtělo začít umět a dělat a ty pokroky od narození prostě jdou rychle), možná i proto-v tomto stav, je dokáže vyvést cokoli-třeba ono trávení- z míry. Používají se na to právě masáže bříška, ale mělo by to být po celý den-nejlépe v rámci přebalování, protože, když je večer v napětí a propíná se, masáž už nepomůže, ty kapičky, ale nám zas tak nějak výrazně nepomáhaly, spíše to bylo pro mne uklidnění, že něco dělám, kojení a sání mu také pomáhá vyrovnat se. Chování-nejlépe třeba v šátku, kdy má hodně podsazené nožičky-přitisknuté ke bříšku a zároveň je bříško na bříško a vzniká teplo (nám se osvědčilo více, než teplý polštářek)..Stále také zavinování-hlavně horní části těla-děti jakoby to potřebovaly víc, než po narození a k tomu rytmické pohyby-třeba ono sání či houpání.
Množství mléka nemůžeš počítat podle toho, co odsaješ, může to být dost matoucí a stresující, když vidíš, jak odsávání jde ztuha a dokážeš odsát třeba jen na dno lahvičky..Také vážení před a pokojení není směrodatné, protože dítě není automat a kojení používá jak na zahnání hladu nebo jen žízně, tak i z pouhé potřeby sát, takže vypije opravdu různě. Nejlepší ukazatel je právě dítě samotné a po čet pomočených plen (ani stolička-její častost a množství není vodítkem, protože kojené děti nemusí mít stoličku třeba i více, jak týden nebo ji stejně dobře mohou mít po každém kojení), pak taky projevy dítěte, což není jednoduché, rozeznat, proč je miminko třeba nespokojené a pak ono kontrolní vážení u pediatra, i když každé dítě je zase individuální a přibývání u kujených dětí také není rovnoměrné-právě i proto, že dítě během svého kojení musí občas navyšovat tvorbu mléka, takže chvílema se mu dostává i méně, což však není nic škodlivého, proč by to tak jinak příroda dělala.
Může se dělat ještě právě ono kontrolní vážení a to nejlépe v době, kdy mělo dlouhou pauzu,ale lepší je vážit (vždy na stejné váze) jednou za týden, je to průkaznější (nejlépe za podobných podmínek), než vážení před a po každém kojení, které stresuje jak matku (prostě kojí na hodnotu), tak miminko, které třeba už chce sát, ale nejdřív se musí jít vážit, pak na váze se mrská nespokojeností, protože chce prso, takže váha lítá....a pak ty hodnoty vycházejí prapodivně .No zažila jsem a rychle tento způsob ukončila.
Každopádně každé miminko je ze začátku pro rodiče takový hlavolam a člověk musí přijít, co a jak na to jeho miminko tak funguje a časem tak trochu prokoukne i ty jeho nálady a bude vědět více, ale až v době, kdy dítě začne zapojovat řeč se to usnadní, alespoň v tomto a většina pláče a nespokojenosti bude odhalena. A když zná člověk důvod, tak se s tím dá lépe pracovat