Výběr střední školy, když chci být učitelkou
Chtěla bych se zeptat jestli by bylo lepší gymnázium nebo střední škola pedagogická, kdyby jsem chtěla být učitelkou na 1. stupni ZŠ ?
Odpovědi (podle hodnocení / podle data)
-
9.2.2015 9:15
Za mne doporučuji pedagogickou, úplně ideálně pedagogické lyceum. Nevim, jestli o něm někdo z holek výše psal, ale mas tam odpoledne předmět jako pedagogiku, psychologii... A zároveň i všeobecný přehled a větší hodinovou dotaci předmětu jako fyzika, chemie, dějepis apod., takže na VŠ na pedagogickou fAkultu je to podle mého ideální. Já nyní studuji předškolní pedagogiku na VŠ a mám určitě v hodně věcech velké výhody oproti holkam z gymplu studovala jsem pedagogické lyceum na SOŠ pedagogické v Praze, Evropská . Když tak se klidně ptej
-
9.2.2015 18:17
Já jsem chtěla na pedagogickou střední z devítky. Byla jsem pevně rozhodnuta jít učit právě děti na 1. stupni.. Rodiče mě nakonec donutili jít na gympl. Dlouho jsem je za to proklínala, ale bylo to také tím, že střední pedagogická byla daleko a já bych musela na intr.. Vystudovala jsem gympl, který mě naučil učit se.. Dostala jsem všeobecný přehled a taky jsem postupem času změnila názor na školství jako takové.. Nakonec studuji obor mimo pedagogiku, a to porodní asistenci, jsem teď opravdu velmi ráda za to, že jsem v tehdy šla na gympl .
-
9.2.2015 8:00
Abys mohla učit, potřebuješ VŠ a obecně bych řekla, že na způsob fungování na vysoké škole ( zkouškové, samostatné práce, projekty) tě lépe připraví gympl. Ono praxe ve školkách a družinách je fajn, ale když se pak nedostaneš na VŠ, je ti k ničemu. Není to tak vždy, určitě i se střední pedagogickou školou se můžeš dostat na výšku, ale řekla bych, že to bude těžší. Já chodila na gympl a ze 30 lidí se nás 28 dostalo dál. Gymnázia prostě fungují tak, že tě směřují k dalšímu vzdělávání, celou dobu tam slyšíš, že s maturitou už dneska nemáš práci jistou a zvykneš si na určitý "akademický " způsob myšlení a plánování budoucnosti.
-
9.2.2015 8:18
přijímačky na VŠ pedagogickou jsou v rozsahu gymnaziálního učiva (pracuji tam), zároveň zákone o pedagogických pracovnících vyžaduje vysokoškolské vzdělání v magisterském stupní. Osobně bych volila gympl- kdo ví kam se jako člověk posuneš za střední školu a co budeš chtít dělat potom. Náš systém volby povolání v 15 letech je poněkud zvrácený...člověk dozrává mnohem později. Znám to mám střední průmyslovku obor management strojírenství a pak to šlo úúúplně jiným směrem a dnes pracuji na univerzitě v humanitní oblasti.
-
9.2.2015 8:22
Podle mě je jedno co za střední budeš studovat. Důležité podle mě je, jak moc tě ten obor zaujme, jak budeš schopna získávat o něm informace nejen ve škole apod. Pokud si uděláš střední pedagogickou máš v tom praxi, což je podle mě ničím nenahraditelná, hlavně v praxi zjistíš jestli je to opravdu obor pro tebe.
-
8.2.2015 21:14
Určitě se obecně říká, že gymnázium je lepší a pokud na to máš, tak proč ne. Navíc se můžeš rozhodnout jít studovat třeba něco trochu jiného. Na pedagogické školy se myslím dělaly přijímačky nějaké pohybové a taky hra na nějaký nástroj, takže to taky zvaž, jestli ti to jde a umíš to. Ale stejně asi budeš muset po pedagogické ještě na výšku. Ale zase mám kamarádky, co už dál nešly a můžou učit v MŠ. Tam je zase výhoda toho, že můžeš jít rovnou pracovat, kdyby se něco stalo.
-
9.2.2015 8:59
můj bratr šel na vš učitelství po gymplu a měl tam spolužáky co šli ze středních pedagogických a říkal, že věděli daleko víc o praxi, měli už základy psychologie a odborných předmětů, tak tohle pro ně nebylo nic nového a těžkého. V některých nových předmětech měli zase gympláci navrch, řekla bych, že nakonec se ty rozdíly sjednotily. Gympl tě připraví všeobecněji a bude i náročnější, střední peďák je škola odborná, u obou typů škol najdeš pro i proti.
To je to samé, když bys chtěla jít na medicínu - buď ze zdravky nebo z gymplu. V tomto případě je gympl lepší v tom, že se člověk umí hodně učit, což na tomto typu školy je víc než nutné.